Jar u vás doma – vyzdobte si interiér jarnými dekoračnými látkami

Keď je jar v plnom prúde, mala by aj vaša domácnosť po zime rozkvitnúť a ožiť. K tomu sa výborne hodia jarné dekoračné látky, s ktorými môžete vytvárať doslova kúzla. Aké sú tie najobľúbenejšie vzory jarných látok a na čo ich môžete využiť?

Veselé jarné látky vám budú robiť radosť

Máte radosť, že sa vonku otepľuje, všetko sa začína zelenať a kvety zaplavujú záhrady, lúky aj lesy? Skúste trochu jarnej sviežosti vniesť aj do vášho domova. Krásne vám na to poslúžia jarné dekoračné látky v metráži.

Medzi najobľúbenejšie jarné látky patria samozrejme tie s motívom kvetín. Kvetované dekoračné látky so vzorom lúčnych kvetov, rozkvitnutých ľalií, ruží, fuchsií, cyklámen, margarét, sirôtok, hortenzií, levandulí a mnohých ďalších kvetov nájdete v ponuke spoločnosti Dekoratex.

K jari patrí samozrejme aj obdobie Veľkej noci. Dekoračné látky so zajačikmi, kohútikmi, sliepočkami i maľovanými vajíčkami vám ale nemusia robiť radosť len počas veľkonočných sviatkov, ale pokojne celú jar a leto.

Zabudnúť by ste nemali ani na jarné látky s motívmi zvieratiek. Tie si obľúbia hlavne vaše deti. Čo napríklad látky s motívom koní, psíkov alebo motýľov?

Prečo by ste mali siahnuť po bavlnených dekoračných látkach?

Pri výbere dekoračných látok sa zamerajte aj na metráž a materiál. Klasicky sa dekoračné látky predávajú na metráž, ale pokiaľ nepotrebujete veľké množstvo látok, poobzerajte sa po zvyškoch jarných látok. Vyjdú vás oveľa lacnejšie a tvoriť sa z nich dá rovnako ako z metrážových látok.

Pri materiáli voľte najlepšie bavlnu. Bavlnené látky sa veľmi dobre spracovávajú, sú poddajné a pri šití vám nebudú v šijacom stroji podklzovať. Látky z bavlny sú navyše krásne mäkké, príjemné na dotyk a krásne priedušné.

Vyskúšajte naše tipy na jarné dekorácie

Vykúzliť doma jarnú atmosféru nie je nič ťažké. Z jarných dekoračných látok si môžete ušiť nové obliečky na vankúšiky, na stôl môžete vyrobiť obrus a prestieranie s jarnými motívmi a do okien zavesiť nové záclonky.

Pokiaľ si trúfnete na odvážnejšie výrobky, určite si vyskúšajte ušiť jarný látkový veniec, ktorý vám vydrží ako ozdoba dlhé roky. Deťom môžete z jarných látok vyrobiť roztomilé zvieratká alebo taštičky, do ktorých si môžu schovávať rôzne poklady. Z jednofarebných bavlnených látok v pastelových odtieňoch žltej, ružovej, oranžovej, zelenej, modrej, červenej, béžovej alebo bielej môžete vyrobiť látkové kvety, ktoré vám len tak neuvädnú.

Užite si jar so všetkým, čo k tomu patrí. Vyzdobená domácnosť, do ktorej oknami svietia jarné lúče slnka, vám zdvihne náladu. Nasávajte jarnú atmosféru spoločne s celou rodinou.