Ako vybrať detské domčeky a načo sa pri výbere zamerať?

Sníva vaše dieťa o mieste, kde bude tráviť čas so svojimi kamarátmi? Máte miesto v záhrade a uvažujete nad tým, ako ho využiť? Záhradný domček pre deti je možnosťou, ktorú ocenia deti všetkých vekových kategórií.

Detský domček je miestom, v ktorom si deti vytvárajú vlastný svet. Môžu sa v ňom hrať, čítať knihu, maľovať, aj len tak oddychovať bez akejkoľvek činnosti. Domček na záhradu je vynikajúcim doplnkom, ktorý deti neomrzí a zároveň im poskytne priestor pre vytváranie vlastnej fantázie a zábavy. Ako teda domček vybrať?

V prvom rade sa zamerajte na materiál, z ktorého má byť domček vyrobený. Pokiaľ ste za prírodnejšie materiály, siahnite po drevených detských domčekoch. Drevo je odolný a trvácny materiál, ktorý zabezpečí a postará sa o dokonalý pôžitok z domčeka.

Detské domčeky sú vyrábané z kvalitnej dreviny odolnej voči poškodeniu a poveternostným podmienkam. Vyniká nie len svojím dizajnom, ale aj trvácnosťou a bezpečnosťou. Drevo použité na výrobu takýchto domčekov sa neštiepi a je bezpečné pre deti. Montáž dreveného domčeka je trošku náročnejšia a trvá dlhšie, no výsledný pohľad stojí za to.

Veľkosť detského domčeka je rozhodujúca

Pri výbere sa ďalej zamyslite nad tým, kde bude domček stáť a pre koho ho kupujete. Domček by mal mať dostatočný priestor nie len naň samotný, ale aj priestor okolo, aby sa deti mohli bezpečne doň dostať. Taktiež sa pri výbere zamerajte na vekovú kategóriu, pre ktorú bude domček určený. Pokiaľ vyberáte domček pre školáka, vyhnite sa malým rozmerom, ktoré dieťa zbytočne obmedzia.

To isté platí aj v prípade, že sa rozhodnete kúpiť domček pre najmenšie dieťa. Pokiaľ máte doma viac detí, snažte sa prispôsobiť veľkosť domčeka všetkým naraz. Nevýhodou je kupovať malý drevený detský domček, z ktorého deti rýchlo vyrastú a bude nepoužiteľný. Preto hľadajte zlatú strednú cestu, ktorá bude vyhovovať deťom aj v staršom veku.

Pokiaľ ste sa už napevno rozhodli, z akého materiálu domček bude a aký veľký by mal byť, prejdite k poslednému kroku – výbave. Tá zohráva v detskom domčeku najdôležitejšiu úlohu. Vyberte si domček so šmykľavkou, alebo domček s pieskoviskom, ktoré deti dvojnásobne zabaví.

Detský domček môžete napokon vybaviť detskou kuchynkou, tabuľou na kreslenie alebo hračkami, ktoré pobyt v domčeku spríjemnia. Detský domček je jednou z možností, ako vybaviť vonkajší priestor pre deti. Prečítajte si viac návod v magazíne drevko.