Ako zariadiť detský domček na záhradu?

Kúpili ste záhradný domček pre deti a rozmýšľate nad tým, ako ho zariadiť? Všetko máte hotové no niečo v domčeku chýba? Zamerajte sa na doplnky, ktoré v domčeku vytvoria príjemnú atmosféru a deťom poskytnú priestor pre zdokonalenie motoriky.

Drevený domček na záhradu je miestom, v ktorom budú tráviť deti celé dni. Či už ste zakúpili detský domček so šmykľavkou pieskoviskom alebo iným vybavením, zamerajte sa aj na interiérové zariadenie. Čím viac si dáte záležať na doplnkoch, tým viac času v ňom bude dieťa tráviť.

Záhradný domček pre dievčatá aj chlapcov

Detský domček na záhradu vynikajúcou základňou na vyjadrenie záujmov a kreativity dieťaťa. Ak napríklad váš syn sníva o tom, že sa v budúcnosti stane hasičom – premeňte záhradný domček na hasičskú stanicu. K tomu vám pomôžu farby a doplnky, ktoré premenia drevenú konštrukciu na hasičskú stanicu.

Podobne môžete usporiadať dom pre futbalistu, piráta či policajta. Hľadajte doplnky do domčeka, ktoré mu dodajú príjemnú atmosféru a kúzlo priamo zo sveta rozprávok. Takto pripravený záhradný domček pre deti sa na mnoho rokov stane obľúbeným miestom zábavy. Chlapci sa radi hrajú na kutilov a domácich majstrov, preto siahnite po detskom náradí či hračkárskych ponkoch.

Pre malú princeznú treba zariadiť záhradný domček tak, aby sa v nej naozaj ako princezná cítila. Nebojte sa ružovej farby, záclon, obrúskov či kvetov. Dievčatko ocení lampy, deky a vankúše, detské kuchynky, stôl a stoličky a mnoho ďalšieho. Malé ratolesti radi  striedajú povolania, preto buďte pripravení na kuchárky, cukrárky, princezné či pani učiteľky. V tomto prípade zvoľte tabule na kreslenie vďaka ktorým budú malé učiteľky vysvetľovať a kresliť.

Okolie domčeka je taktiež dôležité

Záhradný domček pre deti je miestom, kde sa zdokonaľuje detská predstavivosť a fantázia. Okrem doplnkov, ktoré vložíte do jeho vnútra sa zamerajte na exteriér. Čím viac praktických doplnkov, tým väčšia zábava pre vaše dieťa.

Na drevko.sk nájdete závesné hojdačky, ktoré upevníte naozaj kdekoľvek. Obľúbenými sú aj šplhacie siete pre deti, ktoré môžete upevniť na spomínaný detský domček. Záhradné náradie vhodné pre chlapcov aj dievčatá premení deti na hotových záhradkárov. K doplnkom sa radia aj rôzne spoločenské hry, pri ktorých sa zabaví celá rodina.