Máte pozemok so sklonom? Zachráni vás svahová kosačka!

Melie vaša záhradná traktorová kosačka z posledného? Nedokáže pokosiť váš svahovitý pozemok, prípadne len s veľkými ťažkosťami? Ak riešite takéto problémy, zabudnite na náročné ručné kosenie, prípadne neschopné a nekvalitné kosačky. Riešením je pre vás svahová kosačka.

Čo je svahová kosačka

Ak ste sa s takýmto strojom ešte nestretli, v krátkosti vám svahovú kosačku predstavíme. Je to ideálny pomocník pre všetkých, ktorí nemajú pozemok o rozmere 400 m2. Naopak. Je to kosačka pre všetkých, ktorých pozemky sú rozľahlé, zložito členené, mimoriadne zanedbané a najmä svahovité.

K top produktom na trhu svahových kosačiek patrí jednoznačne svahová kosačka Green Climber. Ide o diaľkovo ovládanú kosačku, ktorá je vhodná k údržbe veľkých trávnatých plôch, svahovitých a strmých pozemkov, pozemkov s ťažkým prístupom alebo ak sa o pozemok nikto dlhšie nestará. A to vďaka jej nízkej prevádzkovej hmotnosti a zároveň nízkemu ťažisku. Dostane sa prakticky všade! Zvládne nielen kosenie, ale aj mulčovanie, štiepkovanie, či dokonca prípravu pôdy na trávnik.

Máte práve takýto pozemok a zaujala vás možnosť využitia svahovej kosačky? Viac sa o nej dozviete na webe https://www.greenclimber.sk.

Ako využijete svahovú kosačku?

Ako sme už spomenuli, svahová kosačka je ideálna do ťažkých, neprístupných a svahovitých pozemkov. Zvládne naozaj strmé svahy, až do 600. Pravdaže, v klasickej predzáhradke pri dome svoje využitie asi nenájde. Ak ste však majiteľom rozľahlých pozemkov, neprístupných plôch, zanedbaných a zarastených záhrad, je to pre vás ideálny pomocník. Na aké činnosti, prípadne na aké plochy ju môžete využiť?

  • Odstraňovanie náletových drevín
  • Čistenie zanedbaných a opustených pozemkov
  • Mulčovanie
  • Kosenie svahov, pastvín a lúk
  • Kosenie nebezpečných plôch, napríklad pri koľajniciach alebo cestách
  • Príprava pozemku na založenie trávnika

Výhody svahovej kosačky určite oceníte. Okrem bezpečnosti práce je to aj pohodlie pri práci  a tiež kosenie a úprava pozemku bez námahy.