Teplovzdušné výmenníky zvýšia výkon vašich krbov a piecok

Kúrenie na tuhé palivo dostane v našich domácnostiach opäť zelenú. Zatiaľ čo sa stále viac stávalo skôr kúrením pre vytvorenie atmosféry, so zdražujúcim a nedostatkovým plynom sa pre mnohých stane jedinou možnou alternatívou vykurovania. Oplatí sa zapremýšľať nad tým, ako zvýšiť výkon a účinnosť kúrenia v našich peciach, pieckach, krboch a šporákoch.

Na dedinách sú tepelné zdroje na tuhé palivo stále bežné. Hodia sa na občasné kúrenie mimo sezónu, poslúžia, ak chceme šetriť na kúrení plynom či elektrikou, pomáhajú nám riešiť menší výkon tepelných čerpadiel, pokiaľ sme si ich nechali inštalovať. Napadlo vás ale, že by ste z kúrenia pevným palivom mohli dostať ešte viac tepla? Pomôže inštalácia teplovzdušného výmenníku.

Teplovzdušné výmenníky vás zahrejú

Teplovzdušné výmenníky sa inštalujú k rôznym zdrojom kúrenia na tuhé palivo. Môžu sa stať súčasťou pecí, krbov, ale aj šporákov na tuhé palivo. Tieto jednoduché doplnky sa inštalujú na dymovody a ich úlohou je využiť nadmernú teplotu spalín v spalinovej ceste. Nenechať teplo len tak odísť komínom, ale poslať ho do priestoru. Týmto spôsobom zvýšime účinnosť nášho vykurovacieho telesa, pretože dokážeme využiť zvyškové teplo, ktoré by inak bolo odvedené preč.

Získajte viac tepla pri rovnakých nákladoch

Inštalovaný teplovzdušný výmenník nám šetrí náklady. Rovnaké množstvo spotrebovaného paliva nám dokáže odovzdať viac tepla. Inštalácia teplovzdušného výmenníku je ekonomické aj ekologické. Teplovzdušné výmenníky, ktoré kúpite v e-shope Dymovody.eu, sú veľmi estetické a nijak neznehodnocujú dizajn dymovodu. Stojí za nimi český výrobca, ktorý vyváža kachle, grily, dymovody, teplovzdušné výmenníky, príslušenstvo a doplnky do piatich krajín vrátane Slovenska. E-shop patrí medzi najlacnejšie na trhu a jeho zamestnanci dokážu poradiť s čímkoľvek, čo sa týka inštalácie teplovzdušného výmenníku.