Potrebujete odkladací priestor navyše, no máte už dosť skriniek a poličiek? Komody vám ponúknu toľko miesta, koľko práve potrebujete. Zároveň môžu byť štýlovým doplnkom vášho bývania. Na výber máte neskutočne veľa rôznych tvarov, farieb, či štýlov komôd. Preto do detskej izby, spálne, či hoci aj kuchyne jednoducho nájdete tú, ktorá tam presne padne.

Orech, breza, borovica a iné

V prípade, že chcete na komode zachovať jej prírodnú farbu, máte na výber z rôznych odtieňov. Záleží aké drevo si vyberiete. Pre elegantný vzhľad je typické tmavé drevo, napríklad orech. Ak naopak preferujete komodu svetlej farby, vhodným materiálom pre vás môže byť drevo brezové alebo drevo z borovice.

Existujú aj komody vyrobené z dvoch alebo viacerých druhov driev. Kontrast medzi nimi vnáša do miestnosti eleganciu a pestrosť. Zároveň každé drevo sa vyznačuje iným nádychom prírody. Niekomu sa zapáči komoda z borovice, niekomu z čerešne.

Rozdelenie aké si prajete

Komody nemusia byť vždy iba tri, či štyri zásuvky pod sebou. Kludne to môže byť aj osem zásuviek rozdelených do dvoch stĺpcov. Alebo kombinácia zásuviek a skriniek. Nezáleží, či zháňate úložný priestor pre spodné prádlo, väčšie predmety alebo oboje. Nemusíte tak izbu zapratávať rôznym nábytkom. Pri správnom výbere vám postačí jedna drevená komoda na odloženie čohokoľvek.

Komody rôznych štýlov

Drevo sa dá opracovať rôznymi spôsobmi a zafarbiť rozličnými farbami. Tým vznikajú komody všelijakých štýlov a tvarov. Vďaka tomu viete tento kúsok zapasovať do miestnosti nech už je zariadená v akomkoľvek štýle. Na trhu je množstvo vintage, provensálskych, industriálnych a iných komôd. Ak by ste napriek tomu nenašli tú správnu, môžete si ju dať vyrobiť na mieru presne podľa vašich predstáv.

Záver

Komoda vám pômože pri dolaďovaní každej izby, hoci aj pracovne. Okrem svojho praktického využitia ako úložný priestor vám aj pekne dodekoruje miestnosť. Taktiež môže poslúžiť ako miesto, kde umiestnite vázu s kvetmi, sošky, či akúkoľvek inú ozdobu. Taktiež drevo nie je náročný materiál na starostlivosť a je odolný. Nefarbené drevo do vášho domu vnesie nádych prírody.