Terasa pri dome: prečo sa do nej oplatí investovať a akú zvoliť?

Terasa je v poslednej dobe čoraz viac obľúbenejšou súčasťou novostavieb. Rovnako si však terasy dopĺňajú aj staršie domy, aby mali priestor navyše. Terasa je nielen skvelým estetickým prvkom, ale rovnako má význam aj pri bežnom a účelovom využívaní vášho exteriéru. Existujú pritom rôzne druhy terás – zakryté, nezakryté, presklené a podobne. Prečo môže byť aj pre vás terasa ideálnym doplnkom domácnosti a akú si vybrať?

Prečo sa oplatí do terasy investovať?

Do terasy sa oplatí investovať najmä preto, že ju môžete využívať na široké spektrum aktivít. Je ideálna na bežný relax, ale rovnako sa dá jej rovný povrch využiť napríklad aj na bazén, či na sušenie prádla. Viete na nej pohostiť vašich priateľov a urobiť záhradnú párty. Rovnako si tam viete ráno vychutnať čerstvú kávu, či si zacvičiť jogu. Navyše veľké terasové okná vám dopomôžu k omnoho väčšiemu množstvu prirodzeného svetla v interiéri.

Terasa predstavuje aj nesmierne moderný doplnok exteriérov domovov. Umožní vám vytvoriť si vchod navyše, ktorý príjemne prepojí váš interiér s exteriérom. Praktickosť sa môže ukázať kedykoľvek a rôzne druhy terás majú aj rôzne výhody. Napríklad presklené môžete využívať celoročne, pričom zakryté vás ochránia pred priamym svetlom. Ako si teda vybrať ideálnu pre vaše potreby?

Výber terasy

Základom pre výber terasy je predovšetkým výber kvalitných materiálov, ktoré sú odolné voči vonkajším vplyvom. Prostredníctvom takéhoto výberu máte záruku, že terasa bude nielen pekným estetickým doplnkom, ale aj účelným priestorom. Populárnu voľbu predstavujú WPC DECK® Wpc terasové dosky, ktoré si vyžadujú minimálnu údržbu pri maximálnej životnosti. Vyzerajú dobre a dosiahnete vďaka nim  rovný povrch so širokým spektrom využitia.

Navyše sa lepšie udržiavajú ako napríklad klasická exteriérová dlažba alebo zámková dlažba. Zastrešenie je podľa vašich preferencií – niekto preferuje priamo slnko, niekto chce mať pohodlie v tieni. Terasy bez zastrešenia môžete počas horúcich dní doplniť slnečníkom, zastrešené zasa môžete plnohodnotne využívať celý rok aj pri nepriazni počasia. Ide teda skôr o preferencie a vec vkusu, pretože každá má svoje plusy aj mínusy.