Ktoré stromy by vám nemali rásť vedľa domu

Bývanie vo veľkom krásnom dome s dvorom je snom mnohých z nás. Možno budete chcieť pridať niekoľko kvetinových záhonov, kríkov a stromov, aby bol výhľad ešte príjemnejší. Ale pozor, namiesto potešenia pre oči môžu byť z niektorých stromov také bolesti hlavy!

Hruška bradfordská

Ak chcete mať blízko svojho domu pekný biely strom, môžete sa vyhnúť hruške Bradford. Aj keď je odolný a vyžaduje malú údržbu, je veľmi krehký, takže jeho vetry môžu ľahko zlomiť silné vetry a búrky.

Okrem toho, že narobí neporiadok, môže tiež poškodiť váš dom, auto alebo čokoľvek, čo máte vonku . A na veľké sklamanie všetkých sú biele kvety, ktoré vyzerajú tak rozkošne, ale skutočne vonia ako ryby.

Mimóza

Tento strom by vás mohol zaujať svojimi nadýchanými ružovými kvetmi. Trvajú však iba asi 2 týždne. Potom ich nahradia tony škaredých hnedých semienok, ktoré tam zostanú po zvyšok roka. Mimózy tiež lákajú červy a ich vetvy sa dajú ľahko zlomiť.

Topol

Topol je ďalší strom, ktorý je príjemný na pohľad a nenáročný na údržbu. Nevýhodou je plytký a mäkký koreňový systém a drevo náchylné na hnilobu, ktoré ho robí veľmi nestabilným počas silného vetra a búrky. Celkovo je to dosť krehké, takže by ste mohli vidieť veľa polámaných konárov a vetvičiek.

V lete tento strom vytvára nadýchané semená, ktoré zapĺňajú dvor a môžu sa držať na stenách vášho domu, plote a aute. Je tiež veľmi náchylný na napadnutie hmyzom a choroby.

Ginkgo

Vďaka svojim krásnym žltým šafranovým listom na jeseň môže byť strom Ginkgo Biloba skutočne dobrou voľbou pre váš dvor. Ak sa ho však rozhodnete vysadiť v blízkosti vášho domu, určite sa rozhodnite pre mužský strom. Tieto ženy Gingko stromy sú problematické, pretože ich plody, ktoré sú špinavá a neznesiteľne páchnuce.

Strieborný javor

Ďalším stromom, ktorý sa môže stať nepríjemnosťou, je javor strieborný. Mnoho ľudí ju pestuje pri svojich domoch preto, že rastie rýchlo a jej lístie poskytuje dobrý tieň. Je tiež lacný a ľahko sa udržuje. Pretože však javor strieborný rýchlo rastie, jeho drevo je mäkšie a krehkejšie, takže konáre sa môžu veľmi ľahko zlomiť. Koreňový systém je na druhej strane veľmi silný a invazívny, čo môže poškodiť váš trávnik, vodovodné potrubie a dokonca prasknúť chodník.