Veci, vďaka ktorým je dom chaotický a nie útulný

Už ste niekedy uvažovali o tom, že veľa zrkadiel vo vašej spálni môže predĺžiť váš čas čistenia alebo že tmavé tiene na žiarovkách môžu zvýšiť váš účet za elektrinu? Doma je veľa vecí, na ktoré sme zvyknutí a ktoré si myslíme, že sú užitočné. Pravdou však je, že nás buď častejšie čistia, alebo vytvárajú nepríjemnú atmosféru.

Rozkladacia pohovka

Nie je skutočný dôvod snažiť sa ušetriť miesto tým, že si namiesto bežnej postele kúpite rozkladaciu pohovku. Hostia neprichádzajú tak často. Transformácia postele každý deň a zlý spánok nie je vôbec dobrá. Tieto pohovky majú navyše menej priestoru, takže kvalita spánku sa z tohto dôvodu zhorší.

  • Ak sa chystáte kúpiť nový nábytok, mali by ste si zaobstarať obyčajnú posteľ s dobrým matracom. Tento kus nábytku vydrží v dobrom stave oveľa dlhšie ako transformačná pohovka.

Zbierka plastových a papierových tašiek

Plastové tašky často nevyhadzujeme, pretože by sme ich mohli potrebovať. Ale jedného dňa to povedie k úplnému neporiadku vo vašej skrini.

  • Je lepšie uchovávať igelitové tašky v malej škatuli a obmedziť počet tašiek na to, koľko sa ich do krabice zmestí. Kúpte si niekoľko veľkých nákupných tašiek a jednu z nich majte v taške, ktorú si vezmete do práce alebo do auta, keď idete nakupovať. A namiesto toho, aby ste si nechali obrovské množstvo plastových tašiek, recyklujte ich.

Veľký počet škatúľ

Je naozaj výhodné ukladať veci do škatúľ. Často však používame príliš veľa škatúľ a ani si nepamätáme, čo v nich je. Vďaka tomu môžete stratiť svoj drahocenný čas hľadaním niečoho vo všetkých z nich.

  • Oblečenie je lepšie uložiť v šatníku, kde k nemu máte rýchly prístup. A niekoľko veľkých škatúľ je skvelých na ukladanie vecí, ktoré často nepoužívate. Na škatule napíšte, čo v nich máte.

Preťažený stojan na kabáty v hale

Věšáky v hale sú vždy plné, pokiaľ nemáte iba jeden kabát na všetky ročné obdobia. Ale je to hala, ktorá vo vašom dome urobí prvý dojem. Ak je váš vešiak preťažený, dom vyzerá chaoticky, nájdenie potrebného kabátu trvá čoraz viac času a veci často končia na podlahe.

  • Aby ste sa vyhli ukladaniu veľkého množstva oblečenia na stojan na kabáty, zakúpte si menší stojan! Je to také ľahké! Neďaleko dverí môžete dať špeciálny háčik na tašky.

Žiadne miesto pre topánky

Aj keď ste opatrní, kam si topánky obujete, nakoniec bude celá sála aj tak vyzerať ako neporiadok. Ak tiež nemáte špeciálny nábytok na topánky, v zime bude vo vašej hale veľa nečistôt. Potom sa táto špina rozšíri do ďalších miestností a vy musíte upratovaniu venovať čoraz viac času.

  • Tam sú veľmi malé skrine na topánky, kde sú uložené vo zvislej polohe. Ak máte malú sálu, môžete si kúpiť jednu z nich. Jediným problémom týchto šatníkov je vetranie, ktoré sa dá vyriešiť vložením levanduľového vrecka na jednu z políc.