Spôsoby, ako do domácnosti nikdy nepreniknúť žiadny hmyz

Chcete domov bez škodcov, ale neradi používate škaredé a páchnuce pesticídy? Chemické pesticídy sú štandardne vysoko toxické a môžu poškodiť nielen hmyz, ale aj vás a vašu rodinu. Posledné výskumy ukazujú, že tieto chemikálie môžu súvisieť s mnohými vážnymi zdravotnými problémami. Tento článok vás naučí, ako sa zbaviť nežiaduceho hmyzu nájdeného v okolí domu prírodnými spôsobmi, ktoré sú rovnako účinné ako použitie chemikálií, ale nie také škodlivé pre vás a vašu rodinu.

Šváby

Švábky vychádzajú pre jedlo a vodu, takže máte dobrú šancu, že ich nikdy neuvidíte, ak pre nich nie je čo jesť. Ak sa tým problém nevyrieši, urobte pascu. Získajte prázdnu plastovú fľašu z nealkoholického nápoja, odrežte hornú časť a opačným spôsobom ju vložte späť, hrdlom dovnútra,

aby vyzerala ako lievik. Zalepte ho páskou okolo okraja. Nalejte trochu vody a pascu umiestnite na miesto, kde sa pravdepodobne vyskytujú šváby. Môžu vstúpiť, ale nemôžu vystúpiť. Aj keď to zachytáva jednotlivé plotice, táto metóda nemá vplyv na hniezdo.

Ovocné mušky

Netrvá veľa, kým sa tieto nepríjemné ovocné mušky objavia po celom dome, a preto vám chceme ukázať, ako si vyrobiť pascu, ako sa ich zbaviť. Nalejte pol pohára jablčného octu do sklenenej nádoby, nakrájajte niekoľko kúskov všetkého zrelého alebo hnijúceho ovocia, stočte kúsok papiera a urobte lievik a vložte ho do nádoby, aby ste vytvorili lapač ovocných múch. Pascu umiestnite na zamorené miesto a nechajte pôsobiť cez noc. Určite sa zbavte pasce, v ktorej sú tie chrobáky.

Komáre

Esenciálne oleje Citronella a citrónová tráva sú dobre známym repelentom pre komáre. Aby ste tieto nepríjemné veci nemali, použite sviečku s éterickým olejom alebo v difúzore. Môžete si dokonca vyrobiť vlastnú sviečku. Iný spôsob použitia – rozpustite trochu kokosového oleja, pridajte niekoľko kvapiek éterického oleja a dobre premiešajte, počkajte, kým stuhne, a potom na pokožku. Pamätajte, že na pokožku nikdy nedávajte nezriedený éterický olej.

Muchy

Hlavná vec, ktorú si musíte pamätať je, že muchy nenávidia levanduľu! Vezmite si špongiu alebo malú handričku a nasypte ju neriedeným levanduľovým éterickým olejom, vložte špongiu do malého téglika a nechajte ju niekde v dome rozpečatenú. Muchy vás za to nebudú mať rady, ale to je presne to, čo chcete! Môžete tiež pripraviť sprej s levanduľovým olejom pridaním približne 30 kvapiek levanduľového éterického oleja do malej fľaštičky s vodou. Pamätajte – vyhýbajte sa kontaktu pokožky s neriedeným éterickým olejom.

Mravce

Zmiešajte čajovú lyžičku alkoholu, lyžičku riadu a šálku vody a nalejte ju do malej fľaše s rozprašovačom. Pretrepte, kým nezačne bublať, a nastriekajte oblasť, kde ste našli stopy mravcov. Vďaka alkoholu sa mravce držia ďalej.

Včely

Včely sú opeľovače a sú nevyhnutné pre každú divokú flóru. Ak máte vo svojej domácnosti včelie hniezdo, mohlo by byť dobrým nápadom kontaktovať miestneho včelára, ktorý vám ich namiesto zabitia veľmi rád odstráni z vášho miesta. Ak to nie je možné, postriekajte zamorené miesto sprejom z citrusového oleja . Kôry z rôznych citrusových plodov (grapefruit, citrón, mandarínka, limetka a pomaranč) vložte do vody a povarte ich 10-15 minút. Nalejte ju do rozprašovača a nastriekajte otvory pre stolárske včely. Rovnako ako mnoho iných druhov hmyzu, ani tesárske včely skutočne nemajú rady citrusový olej.