Tajomstva dizajnéra, vďaka ktorým bude váš domov hodný obálky časopisu

Pri prechádzke po obchode s nábytkom si všimnete, že všetky ich interiéry majú veľa spoločného: všetky sú originálne, múdro usporiadané a neuveriteľne útulné.

Vyberte správnu farbu

Farba miestnosti ho vizuálne mení: napríklad svetlé farby môžu urobiť aj z malého bytu priestrannejší vzhľad. Nedávno však vo väčšine domácností existuje tendencia k „50 odtieňom béžovej“. Áno, táto farba vyzerá aristokraticky, ale béžová nie je jediná dobre vyzerajúca farba. Môžete si vybrať svetlo modrú, levanduľovú, mätovú, rôzne odtiene šedej – všetky budú pôsobiť sviežo a nie menej luxusne.

Používajte správne akcenty

Jasné akcenty na monotónnom pozadí sa môžu stať vrcholom vášho interiéru. Môžu to byť živé vankúše, koberčeky, tienidlá, obrazy – všetko! Akcenty môžete pridať aj pomocou geometrických a abstraktných vzorov.

Nebojte sa experimentovať

Odvážte sa experimentovať nielen s nábytkom a doplnkami, ale aj s takými základnými vecami, ako je podlaha. Pamätajte, že „aktívna“ podlaha vyžaduje, aby boli ďalšie prvky viac-menej neutrálne, aby sa všetko nestalo extravagantnou zmesou.

Hrajte sa s priestorom

Farba nie je jediný spôsob, ako urobiť byt priestrannejším. Napríklad zrkadlá môžu tiež vizuálne zväčšiť priestor.

Vyberte správne osvetlenie

Čím viac svetla, tým lepšie. Môžete použiť úplne odlišné vzory osvetlenia: centrálne osvetlenie, zapustené osvetlenie, zvýrazňujúce osvetlenie, stolové lampy, podlahové svietidlá atď.

Nezabudnite na dekor

Neváhajte a využite rastliny vo svojom interiéri. Vďaka nim bude každá izba vyzerať sviežo.

Všetky druhy doplnkov – mäkké poťahy, koberčeky, ozdobné vankúše, abstraktné obrazy, plagáty, minimalistické hodiny, svetlé kvetináče, tkané koše, vázy s ovocím – to všetko urobí miestnosť mäkkou a oživí ju .