Podľa psychológov sa ukazuje, že vo všetkých miestnostiach vášho domu sú dokonalé farby

Farba miestnosti, v ktorej sedíte, môže podľa psychológie ovplyvniť to, ako sa cítite. Zatiaľ čo červená vám môže pomôcť sústrediť sa, modrá vás môže upokojiť. Vymaľovanie určitých miestností a priestorov určitou farbou vám môže pomôcť dosiahnuť to, po čom túžite, či už je to vášeň, šťastie alebo potreba pracovať s chuťou.

Do kuchyne: žltá

Žltá farba zvyšuje produkciu serotonínu vo vašom tele a zvyšuje vašu chuť k jedlu , čo z neho robí najvhodnejšiu farbu pre kuchyne. To je tiež dôvod, prečo je väčšina reštaurácií žltej farby.

Pre domácu kanceláriu alebo telocvičňu: červená

Podľa  odborníkov vďaka červenej farbe sú ľudia produktívnejší. Pri práci v červeno sfarbenej kancelárii alebo miestnosti sa zvyšuje rýchlosť a sila reakcií človeka. Ak vás zaujíma, ktorú farbu by ste mali vymaľovať v posilňovni alebo domácej kancelárii, musíte sa zamerať na červenú.

Pre vašu spálňu: modrá

Modrá farba má silu  vás upokojiť a naplniť miestnosť vyrovnanosťou. Modrá, ktorá je jednou z najviac relaxačných farieb, na ktorú sa dá ľahko pozerať, evokuje emócie a môže znížiť pulzovú frekvenciu človeka. Pretože je vaša spálňa miestom, kde si musíte oddýchnuť, je dobré ju vymaľovať modrou farbou.

Pre vstupné haly a chodby: sivá

Podľa slávnej návrhárky interiérov Susan Bednar Long je šedá farba najvhodnejšia pre vstupné haly a chodby, pretože slúži ako  neutrálna voči ostatným miestnostiam. Je jednoduchý, ale elegantný a mení tóny svetlom, vďaka čomu získa váš dom jedinečný vzhľad.

Pre remeselnícku miestnosť alebo študovňu: orgován

Lila alebo fialový odtieň sú hlboko spojené s predstavivosťou a tvorivosťou. Leonardo da Vinci veril, že sila meditácie sa zvýšila 10-krát, keď sa uskutočnila vo fialovom svetle. Maľovanie vašej remeselníckej miestnosti alebo študovne touto farbou vám určite poskytne kreatívne povzbudenie.

Pre obývaciu izbu: oranžová

Oranžová môže spôsobiť, že sa budete cítiť nadšení a nadšení a zároveň vyvoláte pocity tepla. Vďaka svojim vlastnostiam je oranžová najvhodnejšia pre obývacie izby alebo základné oblasti vášho domu.