Ako najlepšie zabezpečiť dom

Premýšľate o ochrane svoje nehnuteľnosti? Bohužiaľ nežijeme v bezpečnej dobe a tak je potrebné myslieť na bezpečie nielen nás, ale aj našej rodiny a majetku. Mnoho ľudí spolieha na strážneho psa, ale dom je oveľa lepšie dôkladne zabezpečiť. Predstavíme si možnosti, ktoré nie sú drahé a môžu vám účinne pomôcť.

Kamerový systém alebo fotopasca

Niektorí ľudia si k domu zaobstarávajú atrapu kamery, aby odradili zlodeja. Vzhľadom k nízkej cene kamier je lepšie zaobstarať si klasickú kameru, ktorá bude na očiach a bude váš dom strážiť. Veľmi populárne sú v súčasnej dobe tiež fotopsti. Fotopasca je ukrytá a dokáže tajne odfotiť všetky nepozvaných hostí na vašom pozemku.

Bezpečnostné dvere

Pokiaľ máte dvere ako z papiera, zlodej je ľahko vyrazí alebo vypáči, oplatí sa investície do bezpečnostných dverí, ktoré majú viacbodové zamykanie a sú prakticky nedobytné.

Ochrana okien

Veľmi populárny ochranou okien v nebezpečných lokalitách sú mreže, nie každému však esteticky vyhovujú, pretože si môže pripadať ako vo väzení. Oveľa lepšou voľbou sú vonkajšie rolety alebo žalúzie, ktoré zaistí skvelú ochranu pred zlodejmi, ktorý si radšej vyberie iný objekt než aby musel prenikať cez vaše okná.

Alarm

Klasický alarm vo forme pohybových snímačov a senzorov pri oknách a dverách vám zaistí klasickú ochranu a pokojný spánok. Spustený hlasný alarm dokáže väčšinu zlodejov spoľahlivo odohnať.