Aké sú TOP doplnky, ktoré skrášlia váš interiér?

Rok čo rok sa dizajnové kúsky tešia veľkej obľube. Správna voľba môže zmieniť váš každodenný život a vy sa budete radi vracať domov. Pri zostavenom pláne a dodržaní jednotlivých krokov sa môžete tešiť na dobré výsledky svojej práce. Predstavíme pár z nich, ktoré vám okamžite peňaženku nevyprázdnia.

Aký je vhodný výber vzorov a farieb?

Interiér ako taký sa skladá z rôznych vecí, ktoré ste nazhromaždili počas svojho života. Je potrebné pri radikálnej zmene postupovať pozvoľna a premyslieť si, čo si ponecháte a čo naopak vyhodíte, darujete alebo predáte. Kľúčovým momentom je práve vhodný výber motívov a farieb, ktoré chcete priniesť do domu. Napríklad záclony sú jemným a jednoduchým doplnkom, ktorý príjemne zútulňuje a konkretizuje priestor. Jabĺčka sa prigúľajú do kuchyne a hviezdičky svietia v detskej izbe.

Ako kombinovať farby?

Výber farieb je taktiež dôležitý. Súčasti interiéru by mali pekne korešpondovať s novými doplnkami, ktoré do domu prinesiete. Farby poznáme studené teplé a neutrálne. Studené farebné tóny (modrá, sivá, zelená) sa hodia do spálne v podobe prikrývok alebo závesov. Teplé tóny (červená, oranžová, žltá) sa používajú v miestnostiach, kde potrebujete podporiť tvorivosť. Neutrálne farby (biela, krémová) sa najčastejšie aplikujú na závesy siahajúce po zem v miestnostiach, ktoré potrebujú prevzdušniť.

Tapety, tie nikdy nevyjdú z módy

Konečne ste priestor prevzdušnili a rozmýšľate nad novou vzpruhou vo vašom živote? Prvý dojem je vždy dôležitý. Čo keby ste vošli do miestnosti a na jej nosnej stene uvidíte tapetu, ktorá vás nadchne? Cítili by ste sa lepšie, však? Tapety považujeme za výrazný doplnok, ktorý takisto ako aj iné doplnky, vedia dať punc miestu, v ktorom žijete. Nosná stena by mala byť efektívne využitá, tak skúste aplikáciu tapety. Motív letnej pláže, jemných kvapiek vody alebo štruktúrovaná tapeta s geometrickými prvkami? Voľba je na vás.