Aj pri prácach v záhrade a okolo domu sa vám zíde pracovné oblečenie

Keď robíte niečo v záhrade, či okolo domu, čo si obliekate? Nejaké staré veci, ktoré chcete takýmto spôsobom „dobojovať“? To však nie je najkomfortnejšie a už vôbec nie najbezpečnejšie riešenie.

Montérky by vám nemali chýbať

Áno aj pri prácach v záhrade a okolo domu sa môže stať, že si privodíte úraz. Vhodné pracovné oblečenie vás dokáže do istej miery chrániť, zvýši váš komfort pri práci a keď je kvalitné, je to investícia, ktorá vydrží roky

Základom pracovného oblečenia sú kvalitné montérky. Je dobré ak sú zosilnené v oblasti kolien, predsa len často sa nevyhnete práci v kľaku a bez takéhoto zosilnenia môžu vaše kolená trpieť. O praktickosť montérok sa starajú rôzne vrecká na odloženie potrebných vecí, ktoré chcete mať pri práci pri sebe.

Podľa vlastných preferencií si môžete zvoliť montérky na traky, ktoré sa pri akomkoľvek pohybe nevyhŕňajú, ani nesťahujú, čo zvyšuje komfort a v chladnejších dňoch tak chránia vaše kríže pred prechladnutím. Ak vám traky nevyhovujú, sú samozrejme aj montérky do pása. Pre dámy sú špeciálne určené montérky s dámskym strihom. Veď prečo by ste nemohli aj pri práci vyzerať dobre? Počas letných horúčav zase páni aj dámy ocenia montérkové kraťasy, ktoré v ničom nezaostávajú za svojimi dlhými „verziami“.

Chráňte si ruky aj zrak

Pracovné oblečenie však nie je len o montérkach. Dôležité sú aj odolné pracovné rukavice. Vyberajte si ich v závislosti od toho, či potrebujete väčšiu odolnosť, alebo naopak, potrebujete zachovať čo najväčšiu citlivosť rúk a prstov pre jemnejšie práce.

Chrániť si však netreba len ruky, ale aj oči. Tie je dobré mať vždy pri prácach s krovinorezom, flexkou, či pri postrekovaní. Kľudne investuje do takých, ktoré majú ochranu proti zahmlievaniu. Zvýši to váš komfort pri práci s nimi.

Zdroj obrázka:

Autor: Ruslan Malysh / Shutterstock.com