Rozkazujte počasiu vďaka pergole

Dlhé posedenia s priateľmi pri grile, či pri niečom tekutom na priestrannej terase vo vašej vlastnej záhrade. To sú okamihy, kedy si poviete, že investícia do rodinného domu sa skutočne oplatila. A tie peniaze, ktoré ste minuli naviac oproti tomu, čo by vás stál byt, vás v takýchto situáciach rozhodne nemrzia.

Už žiadny dážď neskazí vaše dlho plánované posedenie s priateľmi

Len keby bolo viacej dní, kedy je počasie ideálne na takéto posedenia. A čo takto si vybaviť, aby počasie nebolo problém? Že sa také niečo nedá? A vy ste ešte nepočuli o moderných pergolách? Tak by ste to mali rýchlo napraviť.

Naplánovali ste si posedenie na terase, ale predpovede počasia (zase raz) nevyšli a celý večer prší? Mohli by ste posedenie presunúť dovnútra. Alebo jednoducho zatiahnuť pergolu, ktorá vás spoľahlivo ochráni pred dažďom.

Požadujete len to najlepšie?

A nielen to. Ak sa naopak chcete skryť pred ostrým slnkom, taktiež môžete zatiahnuť pergolu a hneď sa budete cítiť príjemnejšie. V prípade, že chcete ešte viac, môžete si vybrať z bioklimatických hliníkových pergol.

Takáto pergola pozdvihne vašu terasu na úplne inú úroveň. Lamely otočné až o 135 stupňov dokážu  plynulo regulovať nielen množstvo svetla na vašej terase, ale ich miernym pootvorením si na terasu „privediete“ osvieženie v podobe príjemného prúdenia vzduchu.

A keď sme hovorili o tom, že počasie nebude pre vaše posedenia na terase problém, môžete pergolu kompletne uzavrieť screenovými ZIP roletami, či bezrámovým posuvným zasklením, takže vám problém nebude robiť ani chladnejšie počasie. A ak chcete na terase tráviť čo najväčšiu časť roka, určite využijete možnosť integrovaných infra ohrievačov a pre posedenia po zotmení aj integrované LED osvetlenie.

Fanúšikovia modernej techniky naopak ocenia integrované bluetooth reproduktory, cez ktoré si bez ťahania káblov budú môcť púšťať obľúbenú hudbu kľudne aj zo svojho mobilu. Rovnako tak aplikáciou v mobile môžete pergolu ovládať.

Zdroj obrázka:

Autor: karelnoppe / Shutterstock.com