Nechce sa vám neustále otvárať brána? Automatizujte ju

Určite to mnohí, ktorí bývate v rodinnom dome a parkujete na svojom pozemku, poznáte. Ráno musíte bránu otvoriť, nastúpiť do auta, prejsť s ním von, odstaviť ho niekde na kraj cesty, aby nezavadzalo ostatným autám, vystúpiť, zavrieť bránu, opäť nastúpiť a potom až môžete vyraziť

Automatizácia brány zvýši váš komfort

A po príchode domov sa to celé opakuje: odstavenie vozidla, vystúpenie, otvorenie brány, vjazd a na záver zatvorenie brány. Množstvo ľudí to unavuje, čo je vidieť zrejme v každej obci, kde môžete vidieť autá odstavené pred pozemkami.

Načo však máte pozemok, keď na ňom neparkujete? Je predsa oveľa lepšie riešenie pre tento problém. Je ním automatizácia brány. No povedzte, nebolo by skvelé, keby môžete bránu otvoriť aj zavrieť bez toho, aby ste vystúpili z auta?

Základom takejto automatizácie je samozrejme pohon brány. Súčasný trh ponúka veľa možností, ako svoju bránu „rozpohybovať“ a tak nájdete vhodné riešenie bez ohľadu na vaše požiadavky. A aké sú základné parametre, ktoré treba pri výbere pohonu brány sledovať?

Podľa tohto si vyberajte vhodný pohon

V prvom rade hmotnosť vašej brány. Treba však počítať aj s určitou rezervou. Napríklad v zime, pri námraze, bude potrebné, aby pohon brány vyvinul väčšiu silu na úspešné otvorenie brány. Nezaškodí tak použiť aj o triedu vyšší pohon.

Rovnako je potrebné zakúpiť predimenzovaný pohon aj v prípade intenzívnejšej prevádzky, čiže pri otváraní častejšom ako trikrát za hodinu, ale keďže hovoríme o bráne pri rodinnom dome, toto zrejme riešiť nebudete. Týka sa to skôr firemných prevádzok.

Zaujímať vás samozrejme budú aj rôzne dodatočné funkcie. Môže to byť zatvorenie po určitom čase, čiastočné otvorenie, spomalenie a podobne. Záleží od toho, čo všetko od pohonu svojej brány budete vyžadovať.

Zdroj obrázka:

Autor: NIKCOA / Shutterstock.com