Aké bezpečnostné dvere si vybrať? A čo garážová brána?

Každý si určite chráni svoju domácnosť. Aj keď zrovna nepatríte medzi „horných 10 000“, určite by vás nenadchlo, keby sa počas vašej nepríjemnosti u vás doma „realizuje“ nepozvaný návštevník. Veď napríklad aj krádež bežných spotrebičov dokáže narobiť nečakané extra výdavky.

Pri triede bezpečnosti dverí platí, že stredná cesta je naozaj zlatá 

Spoľahlivé bezpečnostné dvere by preto mali byť samozrejmosťou, či už bývate v byte, alebo v rodinnom dome. To „spoľahlivé“ sme však nemysleli len tak. Bezpečnostné dvere sa delia do šiestich tried podľa odolnosti od 1 po 6. Zatiaľ čo tie najvyššie triedy (5 a 6) sa pre bežné vchodové dvere nepoužívajú a tak vás nemusia zaujímať, rovnako by ste sa mali vyhnúť aj triedam 1 a 2, keďže tie predstavujú len základné zabezpečenie.

Zamerajte sa tak na triedy 3 a 4. Čo sa samotnej bezpečnosti týka, zväčša stačí aj trieda 3, avšak ak máte doma majetok určitej hodnoty a chcete si dať poistiť domácnosť, poisťovne od vás môžu vyžadovať, aby ste mali bezpečnostné dvere triedy 4.

Aj cez garáž sa k vám môže niekto dostať

Ak zoberieme do úvahy rodinné domy, častokrát je tu ešte jeden možný vchod do domu (ak nerátame okná). A tým je garáž. Samozrejme, ak je spojená s domom a dá sa z nej vojsť do interiéru. Preto je potrebné dbať na bezpečnosť aj keď si budete vyberať z rôznych garážových brán.

Tie sa pochopiteľne vždy vyrábajú na mieru podľa garáže a požiadaviek zákazníka, tak sa nemusíte báť, že budete musieť pri výbere robiť nejaké kompromisy v bezpečnosti kvôli tomu, že potrebujete menej štandardné riešenie. Môžete si tak vybrať spôsob otvárania, to, či bude garážová brána zateplená a aké bude mať bezpečnostné prvky.

V prípade, že chcete, aby garážová brána pôsobila naozaj nenápadne, skvelou voľbou sú takzvané fasádne brány. Tie majú vzhľad ako okolité steny a nielenže s takouto bránou nebudete musieť riešiť dizajn, bude naviac pôsobiť aj dokonale nenápadne.

Zdroj obrázka:

Autor: Slavun / Shutterstock.com