Tieniaca technika už nie je len o funkčnosti, ale aj o dizajne

Vďaka bohatému výberu na trhu s tieniacou technikou už pri výbere nie sme odkázaní len na funkčnosť. Môžeme si vhodnú tieniacu techniku vybrať aj na základe dizajnu a dať jej tak nový rozmer: okrem funkčného aj estetický.

Vonkajšie žalúzie majú pridanú hodnotu

Platí to tak pri vnútornom tienení ako aj pri vonkajšom. Samozrejme, s tým rozdielom, že vnútorným tienením môžeme ovplyvňovať vzhľad jednotlivých miestností, s tienením vonkajším ide o celkový vzhľad stavby.

Dobrým príkladom sú obľúbené vonkajšie žalúzie. Špecifický dizajnový rys, ktorý dávajú stavbe, vyzerá dobre asi za každých okolností. A okrem toho, že vyzerajú dobre aj náramne dobre „fungujú“. Samotné tienenie s vonkajšími žalúziami funguje v podstate rovnako ako so žalúziami vnútornými, s ktorými má skúsenosť asi každý. Avšak vďaka tomu, že sú umiestnené pred oknami, poskytujú aj účinnú tepelnú ochranu budovy.

Ako je to možné? Celkom jednoducho. Vonkajšie žalúzie totižto slnečné lúče odrážajú ešte predtým, ako sa dostanú do interiéru, takže nedostanú šancu ho nadmerne vyhriať. Keď opäť príde leto a s ním spojené horúčavy, určite to oceníte. Ich ďalšou výhodou je fakt, že aj keď sú zatiahnuté, môžete mať otvorené okná a vetrať.

Posedenia na terase s pergolou sú násobne lepšie

Ak máte rodinný dom, celkom určite máte aj terasu. A ako zatieniť a dizajnovo skrášliť práve terasu? Odpoveď je jednoduchá: pergolou. Pergola na terase jednoducho vyzerá skvelo. A ak si zvolíte bioklimatickú pergolu s lamelovou strechou, môžete ju dokonale zladiť práve so spomínanými vonkajšími žalúziami.

Okrem skrášlenia vašej terasy vás pergola ochráni pred prehánkami a počas leta aj pred neúmerne ostrými slnečnými lúčmi. To znamená, že s pergolou sa vám otvoria nové možnosti v rámci trávenia voľného času na vlastnej terase.

Zdroj obrázka:

Autor: U. J. Alexander / Shutterstock.com