Chyby pri renovácii, ktorých sa ľudia dopustili a ktorým sa môžete vyhnúť

Predtým, ako začneme s renováciou, môžeme v mysli prakticky vidieť náš budúci domov. Časopisy zobrazujú štýly dizajnu a predajcov v obchodoch sú pripravení predať nám všetko, čo chceme. Skutočný život je ale veľmi často komplikovanejší a neskôr si uvedomíme, že niektoré veci nie sú také dobré, ako sa kedysi zdalo.

Okrúhly kuchynský drez

Okrúhle kuchynské drezy sa stali populárnymi v 90. rokoch a zdali sa veľmi neobvyklé a pohodlné, pretože mali rovnaký tvar ako taniere. Nie sú to však najlepší nápad, pretože na štvorcové drezy sa zmestí viac riadu. A ak máte okrúhly drez, budete musieť riad položiť mimo neho, ak ho nemáte čas hneď umyť.

 

Vana umiestnená v strede miestnosti

Taká vana vyzerá tak moderne a trendy. Ale priznajme si to: na umiestnenie vane týmto spôsobom musíte mať veľmi veľkú kúpeľňu. Inak sa bude umývať naozaj ťažko – je takmer nemožné zapadnúť do oblastí medzi vaňou a stenou. Mali by ste mať buď veľkú kúpeľňu, alebo osobu na čistenie, aby ste vyčistili všetku vodu, ktorá sa okolo nej zhromažďuje.

Priehradková skriňa s posuvnými dverami

To je ďalšia vec, ktorá sa začala v 90. rokoch. Je obzvlášť obľúbený pre ľudí, ktorí majú menšie byty. Ale v skutočnosti posuvné dvere nie sú také pohodlné, pretože sa často úplne nezatvárajú a neprezrádzajú vaše veci ľuďom. Navyše, bežné skrine sú zvyčajne oveľa lacnejšie.

Vodovodný kohútik s rovným povrchom

Väčšina vodovodných batérií je okrúhla: kvapky vody z nej skĺzavajú dolu do umývadla. Ale ak je kohútik plochý, kvapky zostávajú na povrchu a zanechávajú škvrny od vody.

Tmavé podlahy

Nezáleží na tom, aký druh podlahovej krytiny máte, skutočnosť je taká: na tmavých podlahách je lepšie vidieť nečistoty ako na svetlých. Zdá sa to neintuitívne, ale je to pravda: vďaka tmavým podlahám a nábytku je všetko, čo je na nich, skutočne dobre viditeľné.