Aké sú výhody montovaných drevodomov?

Plánujete stavbu rodinného domu? Aký by mal byť ak by mal spĺňať všetky vaše požiadavky? Mal by vám poskytnúť komfortné a aj zdravé bývanie, samozrejme s čo najmenšími nákladmi, keďže ceny energií prudko rastú a nikto nevie, čo prinesie budúcnosť. A keďže budúcnosť je aj o ochrane životného prostredia (ak chceme aj naďalej mať čo chrániť), bude len dobré, keď aj stavba domu bude predstavovať čo najmenšiu záťaž práve pre prírodu.

Zanechajte čo najmenšiu stopu

Všetko vyššie uvedene spĺňajú moderné drevostavby. Alebo ak chceme byť presnejší: panelové prefabrikované montované stavby na báze dreva. Tento mierne zložitý názov skrýva jednoduché a výborné riešenie pre všetkých, ktorí chcú mať moderné bývanie.

Základ takýchto stavieb tvoria zvislé nosné konštrukcie, panely, ktoré sa podľa výrobnej dokumentácie vyrábajú v hale. Sú tak maximálne presné, je možná ich dôkladná kontrola a počas výroby na ne nevplýva počasie. Následne sa tieto panely dovezú na stavbu, kde sa ihneď začnú montovať. Táto fáza na stavbe trvá pritom len 2 dni (ak rátame hrubú stavbu).

To je prvé plus montovaných domov pre prírodu: pri stavbe vzniká menej hluku, prachu a odpadu ako pri bežných murovaných, či betónových stavbách. A keďže stromy počas svojho rastu z ovzdušia extrahujú CO2, stavba z dreva má oveľa lepšiu environmentálnu stopu ako budovy z konvenčných materiálov.

Príjemné a zdravé prostredie, za ktoré nemusíte veľa platiť

Ako však montované drevodomy spĺňajú ďalšie z vecí uvedených v úvode? Ak takýto dom doplníte kvalitnou rekuperačnou jednotkou, dosiahnete najvyššiu možnú kvalitu vnútorného prostredia. Drevo naviac ponúka vynikajúcu ochranu pred teplom aj zimou. Obsahuje aj veľké množstvo záporných iónov, ktoré majú pozitívny vplyv na zdravie človeka.

Bývanie v drevodome však pozitívne nevplýva „len“ na váš organizmus a zdravie, ale aj na vašu peňaženku. Takéto domy sú totižto ultranízko-energetické. Patria do energetickej triedy A0-A1. Takže bývanie v nich nebude ukrajovať príliš veľké čiastky z vášho mesačného rozpočtu.

Zdroj obrázka:

Autor: brizmaker / Shutterstock.com