Vaša práčka prestala vypúšťať vodu? Ako pri takejto poruche postupovať?

Aj keď moderné práčky sú pomerne spoľahlivé (aspoň v porovnaní s ich predchodkyňami), stále nám vedia narobiť nepríjemnosti. Častým problémom napríklad je, že práčka nevypúšťa vodu. V čom môže byť chyba?

Najskôr skúste vyčistiť filter a čerpadlo, ak je to možné

V prípade, že vaša práčka nevypúšťa vodu, ako prvý by ste mali skontrolovať odtokový filter práčky. Ak áno, je potrebné ho vyčistiť. Následne je pomerne veľká šanca, že problém s nevypúšťaním vody bude vyriešený.

Čo sa týka dielov, z ktorých sa skladajú moderné práčky, veľmi citlivým na neičstoty je čerpadlo do práčky Electrolux. Jeho zaseknutie dokážu spôsobiť vlasov, nitiek, ale aj drobných predmetov, akými sú napríklad gombíky, či mince, zaseknúť. To sa prejaví tak, že práčka nevypustí vodu už z prvého plákania. V takom prípade bude potrebné núdzovo vypustiť vodu a čerpadlo vyčistiť. To sa musí voľne otáčať.

V súvislosti s čistením filtra a čerpadla treba ešte poznamenať, že nie vždy sak nim dostanete. Niektoré novšie práčky totiž majú odtokový filter aj vypúšťacie čerpadlo v neprístupnej časti. V takomto prípade vám nezostáva nič iné, než sa spoľahnúť na ich samočistiacu schopnosť.

Môže byť potrebná aj výmena čerpadla za nové

Problém s nevypúšťaním vody však môže mať aj inú príčinu ako zanesený filter a/alebo čerpadlo. Môže ním byť upchatá odpadová hadica. Ak je tomu tak, je potrebné ju vyčistiť. Zároveň je dobré pri tomto úkone vyčistiť aj práčkový sifón a tiež odpad v stene, kde sa tiež zvyknú hromadiť nečistoty.

Nie vždy je však problém s vypúšťaním vody len o znečistení. Môže sa tiež stať, že budete musieť kontaktovať predajcu výhodných Electrolux náhradných dielov kvôli novému čerpadlu. To však nemusí byť zlá správa, náhrada môže byť totiž ešte lepšia ako pôvodné čerpadlo.

Zdroj obrázka:

Autor: vencaa / Stock.adobe.com