Laserová tlačiareň môže byť dobrou voľbou aj do domácnosti

„Revírom“ laserových tlačiarní boli kedysi takmer výlučne firmy. Dalo by sa povedať, že laserové tlačiarne boli automaticky brané ako tlačiarne do firemného prostredia. Už to však až tak úplne neplatí.

Kedy nemá zmysel uvažovať nad laserovou tlačiareň?

Nechceme tým povedať, že by sa vo firmách začali vo veľkom využívať atramentové tlačiarne. Vo väčšine prípadov sa totiž vo firmách tlačia dokumenty a kúpa atramentovej tlačiarne na takýto účel nemá zmysel. Zmena však nastala v domácnostiach.

Áno aj v domácnostiach sú atramentové tlačiarne stále v prevahe, ale už nie je nič nezvyčajné, ak si niekto domov kúpi laserovú tlačiareň. Ak si teda doma neplánujete tlačiť aj fotografie. Technológia laserovej tlače totiž nie je vhodná na tlač fotografií. Na tento účel potrebujete jedine atramentovú tlačiareň a v zásobe vždy cartridge HP 301 (alebo iný, podľa vašej tlačiarne).

No dobre, za nevýhodu laserových tlačiarní môžeme považovať aj väčšie rozmery, ale ak vám na tomto nezáleží (a nechcete tlačiť fotografie) aj do domácnosti sa vám oplatí kúpiť si laserovú tlačiareň. Aké sú ich výhody?

Ktoré výhody laserových tlačiarní oceníte aj v domácnosti?

Laserové tlačiarne sú rýchlejšie ako atramentové. Pred tlačou sa síce najskôr zahrievajú, ale túto „prípravu“ rýchlo dobehnú oveľa vyššou rýchlosťou samotnej tlače. Samozrejme, čím viac strán tlačíte, tým je to väčšou výhodou.

Ďalšou výhodou laserových tlačiarní sú nízke prevádzkové náklady. Aj keď obstarávaciu cenu majú laserové tlačiarne všeobecne vyššiu, rýchlo sa to vráti pri nákupe tonerov do tlačiarne. S jedným tonerom totiž vytlačíte násobne viac strán ako s jednou atramentovou náplňou.

Vyššie uvedené výhody ocenia najmä tí, ktorí tlačia vo väčšom. Laserové tlačiarne však majú podstatnú výhodu aj pre tých, ktorí tlačia sporadicky. Ak sa to týka aj vás a mali ste niekedy atramentovú tlačiareň, určite vás zvyklo trápiť zasychanie náplní. Keďže v laserových toneroch je farba uložená v prášku, takýto problém nehrozí.

Zdroj obrázka:

Autor: Marian C / Shutterstock.com