Plastové vchodové dvere. Aké sú ich výhody a nevýhody?

Okná, balkónové/terasové dvere a samozrejme, vchodové dvere. Pri stavbe domu sa nevyhnete výberu týchto neodmysliteľných súčastí každého domu. Na trhu je množstvo variant, ktoré sa odlišujú okrem iného aj materiálom.

Stále najobľúbenejšia voľba

Populárnou voľbou v tomto prípade je plast. Plastové okná sú stále populárne vďaka svojej nízkej cene a v pomere k nej aj dobrým vlastnostiam. Je len logické, že veľa ľudí si preto vyberie aj výhodné plastové balkónové dvere, prípade tie terasové.

A čo vchodové dvere? Čo sa rodinných domov týka aj tu stále dominuje plast. Odhadom je zhruba 70% rodinných domov vybavených plastovými vchodovými dverami. Často je to spôsobené aj tým, že pri stavbe domu môžete okná, balkónové/terasové aj vchodové dvere vybaviť jedným dodávateľom a naviac môžu spolu pekne ladiť.

Tieto vlastnosti berte na zreteľ pri rozhodovaní sa o kúpe plastových vchodových dverí

Je pravda, že kvalitné plastové vchodové dvere majú svoje výhody, ale samozrejme, nie sú dokonalé. Pozrime sa teraz na to, čím sa plastové vchodové dvere vyznačujú a čo je potrebné zvážiť pri ich kúpe.

Plastové vchodové dvere vám poskytnú veľmi dobrú tepelnú izoláciu a po dizajnovej stránke si môžete vybrať z obrovského množstva rôznych pekných dekorov. Vo veľa prípadoch však zaváži hlavne cena. A práve nízka cena je jednou z najväčších výhod plastových vchodových dverí. A musíme povedať, že rovnako ako pri plastových oknách aj plastové vchodové dvere vzhľadom na svoju cenu ponúkajú vysokú úžitkovú hodnotu.

A čo ich nevýhody? Plast je tepelne rozťažný a tak sa vplyvom horúčav, či naopak mrazov, môže rám a dverná výplň prehýbať. A to môže spôsobiť problémy s nedoliehaním a zamykaním dverí. Vyžadujú si tak pravidelný servis a opätovné nastavovanie. Rovnako treba myslieť aj na to, že plastové vchodové dvere nie sú na tom najlepšie, čo sa bezpečnosti týka.

Zdroj obrázka:

Autor: GagoDesign / Shutterstock.com