Prírodné prvky v interiéri

Čo je v interiéroch skutočne modernej? Prírodné prvky. Stále viac sa navracia k prírodným prvkom, pretože z nich prúdi príjemná energie a obzvlášť v mestských bytoch môžu evokovať bližší kontakt s prírodou, ktorá je v skutočnosti ďaleko. Ako dostať do interiéru viac prírodných prvkov?

prírodné obklady

Skvelou voľbou sú prírodné obklady. Veľmi moderne a štýlovo vyzerajú drevené alebo kamenné obklady na stenách. Hodí sa ako do starších, tak aj do moderných domov a bytov. Môžete ich mať po všetkých stenách alebo s nimi ozdobiť trebárs i len jednu stenu a vyzerajú naozaj skvostne.

podlahy

Hoci veľa ľudí vsádza na vinylové alebo laminátové podlahy, ak chcete do interiéru dostať viacerých prírodných prvkov, skvelou voľbou sú parkety alebo kamenné podlahy. Parkety sa hodí do každého interiéru a vyzerajú veľmi luxusne. Okamžite s nimi získate viac prírodný vzhľad.

kvety

Samozrejmosťou každej domácnosti sú kvety, nejde len o lapače prachu, ale môžete s nimi vzhľad interiéru veľmi pozdvihnúť. Krásna bonsaj, orchidey, úchvatná palma, to všetko vyzerá v interiéri moderne. Veľkým trendom je bylinková záhradka v kuchyni na parapete. Ak máte v interiéri dostatok miesta, tak je skvelá voľba stena pre kvety, kam môžete usporiadať celú škálu krásnych kvetín, kaktusov a sukulentov.

doplnky

Prírodu môžete dostať do interiéru aj vďaka celej škále zaujímavých doplnkov. Skvelou voľbou sú prútené koše a boxy, ktoré sú praktickým úložiskom pre celý rad vecí. Ďalej skvele poteší rohože, prvky z bambusu a ďalšie. Pre dekorácia je vhodné drevo aj kameň, vyskúšajte napríklad soľné lampy, sošky z kameňa alebo drevené sošky. Čím viac prírodných prvkov v interiéri bude, tým bližšie k prírode sa budete cítiť.