Prečo si na vašu strechu vybrať falcovaný plech?

Máte postavený nový vysnívaný dom a chýba vám na ňom už len strecha? Možno sa chystáte len na výmenu starej strechy za novú, no aj to dá jednému zabrať. Výberu a ponúk strešných krytín je dnes už mnoho, niekomu to možno ale i tak nie je dosť. Preto je najlepšie si hneď na začiatku určiť konkrétny typ, ktorý vám najlepšie sadne. My odporúčame falcovaný plech. Prečo môže byť pre vás práve ten najvhodnejší?

Väčšinou je na zákazníkovi, ako si svoju strechu vyberie. Zvoliť si môže na základe vlastností, ktoré daná krytina má alebo podľa toho aký má vzhľad, a či sa mu hodí k jeho stavbe. Falcovaná strešná krytina sa vám hodí najmä vtedy, keď má vaša strecha trojstupňový sklon a je vhodná v prípade, keď je podkladom celoplošné drevené debnenie.

Z čoho sa vyrába falcovaná krytina?

Najpoužívanejším materiálom pre jej výrobu sú hliníkové plechy, medené, pozinkované prírodné plechy, ale aj titánzinkové, či plechy s povrchovou úpravou polyester.Spoločnosť LAMINA ponúka strešnú krytinu značky SCHLEBACH, ktorá má nízku hmotnosť a je vysoko odolná voči vonkajším podmienkam. Na pohľad sú to veľmi atraktívne krytiny, čo môže byť zásluhou ich povrchovej úpravy, ktorá je kvalitná a odolná voči korózii. Krytina má jednoduchú a novodobú montáž, nakoľko sa jednotlivé falcenamontujú a zaklapnú sa jeden do druhého. K podkladu sa pripevnia príponkami, ktoré voľným okom nebude vidieť. Je to takzvané skryté kotvenie.

Nechajte si strechu namontovať odborníkmi

Moderná metóda a najnovší systém SCHLEBACH umožňuje kombináciu pevných a posuvných drážiek, vďaka ktorým bude vaša strecha vyzerať skutočne elegantne. Prevedenie pásov môže byť hladké alebo s prelisom, je len na zákazníkovi, ktorú možnosť si zvolí. SCHLEBACH je vhodný pre rodinné domy, ale aj pre väčšie stavby. Vaša strecha môže vyzerať skutočne zaujímavo a vynímať sa z pomedzi ostatných.