Prvky, ktoré oživia vašej záhradu

Nie je nič smutnejšie ako prázdna a nezaujímavá záhrada. Niektorí ľudia majú záhradu spojenú len s prácou a majú tu záhony alebo dokonca poľa. Záhrada je však miestom, ktoré by malo slúžiť aj pre zábavu a odpočinok, na to sa často zabúda. Predstavíme si preto možnosti, ako môžete záhradu zaujímavým spôsobom oživiť.

Pergola alebo altánok

Pergola alebo altánok vytvorí skvelé miesto, kde sa môže schádzať celá rodina alebo priatelia. Môžete pod pergolou obedovať, tráviť spoločné chvíle a poskytne vám priestor, ako byť vonku trebárs aj keď prší. Na každej záhrade by malo byť vytvorené miesto pre sedenie, kde si môžete v kľude vychutnať kávu a odpočívať.

Záhradné jazierko

Ide o veľmi atraktívny prvok, ktorý vyzerá na každej záhrade skvostne. Čím menšie jazierko urobíte, tým viac ho budete čistiť, je lepšie niekedy urobiť jazierko väčšie alebo trvalé, ktoré vám zaistia krásny prvok na záhradu, ktorý priláka aj mnoho zvierat z okolia.

Pítka a búdky

Pítka pre vtáky sú skvelou možnosťou, ako v horúcich dňoch dáte vtákom napiť. Potom budú radi navštevovať vašu záhradu. Skvelou voľbou sú aj búdky a kŕmidlá pre vtáky, ide o pekný prvok, ktorý skvele vynikne na každej záhrade.

Skalka

Mať svoju skalku, to je naozaj nádhera, môžete tu mať celý rad sukulentných rastlín, rôzne zaujímavé kamene a ďalšie prvky. Skalka sa hodí na každú záhradu a bude s ňou vyzerať veľmi atraktívne.

Bazén

Je jedno, či máte veľkú alebo malú záhradu, na žiadnej záhrade by nemal chýbať bazén, môže byť nafukovacie alebo zapustený či veľký. Bazény sú dnes vo všetkých cenových kategóriách a určite sa nájde taký, ktorý bude skvele vyzerať aj na vašej záhrade.