Prečo sú drevené eurookná výhodnejšie ako plastové?

Chystáte sa na výmenu okien na vašom dome alebo hľadáte vhodné obloky pre vašu novostavbu? Ak hľadáte niečo s prirodzeným a príťažlivým vzhľadom, drevené eurookná sú tým pravým riešením pre vás domov. Keď túžite práve po výnimočnom estetickom efekte, drevené okno oživí všetky vaše miestnosti a vďaka nim sa budete cítiť pohodlne, priam až späto s prírodou. Okrem ostatných dôležitých vlastností, ktoré by spoľahlivé okná mali mať, skúste si vybrať niečo, čo sa vám bude skutočne páčiť.

Plastové okná sú dnes už veľmi obyčajné, zvyčajne ich na domoch vídame v jednej a tej istej bielej farbe. Pôsobia neprirodzene a umelo, ich estetické vlastnosti neoživia váš domov tak, ako tie drevené. Možno sa vám bude zdať, že vďaka plastovým oknám bude miestnosť viac izolovaná a vám unikne menej tepla. Nemusí to tak byť a moderné drevené okná vám zaizolujú dom rovnako spoľahlivo. Plastové okná sú síce lacnejším riešením, no ich životnosť vám nezaručuje, že ich nebudete musieť po pár rokoch meniť znovu.

Výhody drevených eurookien

Výmena okien môže ušetriť kopec uniknutého tepla a tým aj vaše financie. Kvalitné okná by mali spĺňať isté vlastnosti, pri ktorých si ich kvalitu môžete skutočne overiť. Drevené okná majú spoľahlivé mechanicko-fyzikálne vlastnosti, tepelno-izolačné, prírodný dizajn a nadpriemernú životnosť, vďaka čomu to môže byť vaša posledná výmena okien.

Podľa čoho sa rozhodnúť?

Je len na vašej voľbe, pre ktoré okná sa rozhodne pre svoj domov. Pri rozhodovaní by ste mali zvážiť to, že vyššia počiatočná investícia pri drevených oknách sa vám neskôr vyplatí pri ušetrení na energiách. Na základe hrúbky profilu okna si môžete byť istí, koľko energie vám drevené okno ušetrí. Okrem iných má aj skvelé zvukovo izolačné vlastnosti a vy sa tak nemusíte obávať hluku z vonku.