Máte pocit, že aj v obchodnom centre majú modernejšiu toaletu než vy doma? Tak to je jednoznačne na čase to zmeniť. Moderný záchod je vizitkou každej domácnosti.

Podomietkové inštalačné systémy ako štandard

Kedysi to bol luxus, dnes štandard. Ak budujete novú toaletu, či rekonštruujete tú starú, určite stavte na minimalistické riešenie, ktoré ponúkajú podomietkové inštalačné systémy. Skryť nádržku za stenou je estetické aj praktické. Práve na toalete sa musíme snažiť minimalizovať plochy, ku ktorých znečisteniu môže dochádzať. Z praktického hľadiska tieto systémy a závesné WC zaberajú minimum miesta a sú tiež veľmi tiché. Ich inštalácia je pritom jednoduchá.

Ide o systémy na kovových stojanoch, ktoré sa inštalujú najčastejšie za ľahké sadrokartónové priečky. Tie sa potom obvykle obložia obkladom ako zbytok toalety. Tieto systémy sa upevňujú do zadnej steny, alebo do bočných stien. Existujú aj tie s možnosťou upevnenia do podlahy. Stena, do ktorej sa inštalačné systémy upevňujú, musí byť dostatočne nosnou a pevnou. Vivashop.sk vám ponúkne celé podomietkové inštalačné systémy kvalitných značiek, aj doplnkové produkty obvykle pre montáž.

Bidety ako štandard

Bidet býval považovaný za luxus, ktorý sa montoval do veľkých kúpeľní, často mimo toaletu. Toto umiestnenie je však nevhodné. Bidet patrí vedľa toalety. Dnes začína byť štandardom moderných kúpeľní. Umožňuje šeriť a chovať sa ekologicky. Môže znížiť spotrebu toaletného papiera aj vody pri sprchovaní bez toho, aby sme museli k hygiene začať pristupovať s kompromisom. Bidety sú výbornou pomôckou pre starších, ľudí so zníženou mobilitou, ale aj pre deti.

Podomietkové inštalačné systémy sa dnes používajú aj pre bidet. Závesné bidety sú veľmi obľúbené, pretože šetria priestor a taktiež na toaletách a v kúpeľniach dobre vypadajú. Inštalovať je však možné aj stojace bidety.

Hygienu riešia aj sprchové toaletné dosky

Vysoké požiadavky na hygienu a zdravie rieši aj sprchová toaletná doska. Ide o systém, ktorý umývanie intímnych partií inštaluje priamo do toalety. Toto riešenie je tak ešte praktickejšie a úspornejšie z hľadiska miesta. Nepotrebujete bidet a hygienu na mokro vyriešite aj v klasických záchodoch, kam by sa bidet inštalovať kvôli miestu ani nedal.

Vivashop.sk ponúka sprchovú toaletnú dosku Grohe Bau Ceramic. Ide o WC sedátko s poklopom s automatickým spúšťaním. Má inštalovaný termostat pre príjemnú teplotu vody. Zariadenie obsahuje dve sprchovacie ramená – hlavnú sprchu a dámsku sprchu. Pred tým, než sa sprchovacie ramená uvedú do chodu, ich systém automaticky opláchne. Intenzita prúdu vody je nastaviteľná. Táto sprchová doska je ideálnou v kombinácii so závesným WC Grohe Bau Ceramic.