Prispôsobte si spálňu pre lepší spánok

Máte problémy so spaním? Spánkom strávime postatnou časť svojho života, preto je dobré si spálňu prispôsobiť takým spôsobom, aby sa v nej spalo čo najlepšie. Na náš spánok má vplyv príliš veľa faktorov. Poradíme vám, čo zmeniť, aby sa vám spalo čo najlepšie.

veľa svetla

Mnoho vonkajšieho svetla môže byť jedným z dôvodov, prečo sa vám horšie spí. Čím menej svetla, tým viac hormónov podporujúcich spánok telo vylučuje. Zaistite si pre spánok naozajstnú tmu. Namiesto používania klapiek na oči je vhodné vybrať také tienenie, ktoré svetelné znečistenie utlmí na minimum.

Kvety v spálni

Všeobecne sa neodporúča mať v spálni mnoho rastlín, pretože cez deň síce produkujú kyslík, ale v noci ho spotrebúvajú. Sú však rastliny, ktoré vám so spánkom pomôžu. Skvelou voľbou je levanduľa, tá pomáha k upokojeniu, proti bolestiam hlavy a je dobrá proti podráždeniu. Skvelou voľbou je aj aloe vera, táto rastlina totiž dokáže uvoľňovať kyslík i v noci. Ďalšie rastlinou, ktorá produkuje kyslík aj v noci je svokrin jazyk. Vhodnou rastlinou je i lopatkovec, ktorý zvlhčuje vzduch a odstraňuje z neho toxíny.

správna posteľ

Rozhodne je dobrá investícia do kvalitnej postele, v ktorej by nemali chýbať lamelové rošty a zdravotné matrace, ktorá podporuje zdravú polohu tela pri spánku. Ak potrebujete pri spaní vankúš, ideálne je taký, ktorý sa prispôsobí tvaru vašej krčnej chrbtice a rýchlejšie zaspíte.

Preč s elektronikou

Ak máte v spálni počítač, televíziu, telefóny a ďalšiu elektroniku, tak aj tá môže prispievať k horšiemu spánku, produkuje totiž elektromagnetické pole, mikrovlnné žiarenie a ďalšie faktory, ktoré môžu spánok zhoršiť. Čím menej elektroniky v miestnosti, tým lepšie.