Aký prírodný materiál okrem dreva nájde uplatnenie v interiéri?  

Keď sa povie prírodný materiál v interiéri, väčšinu asi napadne drevo. Áno, drevo má množstvo praktických využití a aj po dizajnovej stránke je to „nestarnúci“ materiál, ale ťažšie podmienky, hlavne čo sa týka vody a vlhkosti, mu dokážu robiť problém.

Krb samotný je skvelým dizajnovým prvkom v interiéri domu. A k tomu kamenný obklad?

Drevo však nie je jediným prírodným materiálom, ktorý môže nájsť uplatnenie v interiéroch domov, či bytov. Rovnako využiteľný je aj kameň. Predstavte si napríklad luxusný obklad krbu kameňom. Takýto obklad by rozhodne posunul úroveň každého interiéru o kus vyššie.

Krb dokáže byť sám o sebe nielen funkčným, ale aj dizajnovým prvkom a jednou z dominánt interiéru a keď sa k tomu pridá štýlový obklad, pozornosť návštev bude pútať celkom zaručene. Samozrejmosťou je aj dlhoročná trvácnosť takéhoto obkladu a tak si romantické večeri pri tancujúcich plameňoch budete môcť vychutnávať aj po rokoch rovnako ako na začiatku.

Kameň je top materiál pre kuchynské pracovné dosky, ktoré znášajú nešetrné zaobchádzanie

Kde však vlastnosti kameňa skutočne využijete, sú kuchynské pracovné dosky. Kresba kameňa zaručí nadčasový dizajn, ktorý sa hodí ku akémukoľvek typu kuchynskej linky. A keďže podmienky v kuchyni bývajú často nepriaznivé k použitým materiálom a ich výdrži, oceníte aj jeho tvrdosť a odolnosť.

Nielen prírodný kameň však nájde uplatnenie na vyššie spomenuté časti interiéru. Aj od technického kameňa môžete očakávať rovnakú tvrdosť a dlhotrvajúcu odolnosť. Vďaka moderným technológiám však naviac ponúka zvýšenú pevnosť, pružnosť a čo vás bude zaujímať asi najviac je odolnosť voči nasiaknutiu vodou, ktorú dosahuje aj bez potreby ďalšej impregnácie. A každá vášnivá kuchárka vie, že bez vody, rôznych štiav a celkovo vlhkosti sa varenie nezaobíde.

Zdroj obrázka:

Autor: Papah-kah / Shutterstock.com