Nenechajte sa zaskočiť suchom

Trápi vás suchá období? Ak často bojujete so suchom, mali by ste sa na nepríjemná obdobia sucha dostatočne dobre pripraviť. Mnoho ľudí je suchom zaskočené a na záhrade používa na zalievanie pitnú vodu, ktorá je v dnešnej dobe veľmi drahá. Radšej pracujte s vodou, ktorá je zadarmo a je vám k dispozícii po väčšinu roka.

Dažďová voda

Najdôležitejšie je využitie dažďovej vody. Mnoho ľudí ju nevie správne skladovať. Každý odkvap by mal ústiť do nádrže na vodu. Ak ústi len do malého suda, kde sa voda rýchlo spotrebuje, tak je to chyba. Voda je cenná a ideálnou voľbou je zaobstarať veľkú nádrž ,. Problém pre mnoho ľudí je, že veľká nádrž zaberá veľa miesta. Lepším riešením sú preto podzemné záchytky, najlepšie betónové. Podzemné záchytky a nádrže nie sú drahé a stanú sa pre vás cennou zásobárňou vody, ktorú môžete zhromaždiť v období dažďov a využívať v období sucha.

Studňa – áno alebo nie?

Dokonca aj v dnešnej modernej dobe sa nájdu obce, kde stále nie je zavedená pitná voda a mnoho ľudí musí využívať vodu zo studne. Ak disponujete rodinným domom a využívate pitnú vodu z verejného vodovodu, nie je na škodu nad studňou popremýšľať. Vŕtaná alebo aj kopaná studňa sa pre vás môže stať zdrojom vody. Podzemných vôd je na väčšine miest veľa a môžete tak získať významný zdroj vody pre zalievanie, ale napríklad aj pre napúšťanie bazénov. Ak je na vašom pozemku voda kvalitné, môžete ju používať rovnako ako vodu pitnú, ale vždy je lepšie si urobiť jej rozbor.