Správna starostlivosť o trávnik

Pekný a upravený trávnik je najkrajší ozdobou každého pozemku. Aby vás váš trávnik čo najlepšie reprezentoval, je potrebné sa o neho tiež správne starať a to v každom ročnom období. Ak nemáte so starostlivosťou o trávnik príliš skúseností, tak vám poradíme.

Jar

Začnite už skoro na jar, keď rozmrzne pôda, je potrebné zhrabať lístie, odstrániť konáre a pokosiť trávu do výšky zhruba 4 centimetrov. Pre prevzdušnenie drnov je vhodné použiť vertikutátor. Aby ste trávnik prevzdušnila, je vhodné, aby bol aspoň 2 roky starý. Trávnik je potreba priebežne hnojiť. Ak je vápnik zažltnutý, možno má príliš veľa vody. Ak je moc vody, trávnik prepichnite a zasypte kremičitým pieskom. Ak máte na trávniku holé miesta alebo poškodené miesta, znovu tu trávnik zasejte. Snažte sa, aby mal trávnik 4-5 centimetrov.

Leto

Pri teplotách nad 20 ° C koste na tretinu pôvodnej dĺžky, pri 20-25 ° C koste na polovicu a nad 25 ° C skracujte len o jednu tretinu. Je to dôležité, aby trávnik odolal slnku. Nezalievame cez deň, ale skoro ráno alebo k večeru. Aj v lete trochu prihnojujte, najlepšie raz za 14 dní.

Jeseň

Trávnik opravujte a holé miesta znova osejte. Je dôležité hrabať lístie zo stromov a prevzdušňovať, zbavte trávnik machu, koreňov a nečistôt, ktoré bránia vzduchu a živinám. Posledné kosenie urobte zhruba v októbri. Ak je pôda kyslá, tak použite vápno, aby ste kyslosť znížili. Ak je jeseň suchý, tak aj na jeseň zalievajte.