Tri veľké výhody, ktoré vám kúpacie kade môžu priniesť oproti tradičným bazénom

Používanie bazénov v záhradách určite nie je ničím novým. Naopak, novinkou môže byť čoraz častejšie používanie kúpacích vaní. Tie sú tu s nami už pomerne dlho, ale väčšinou sme ich videli na wellness pobytoch.

V súčasnosti však už nie je problém zaobstarať si takéto kade do svojho domu alebo záhrady. Môžu nám ponúknuť výhody, ktoré nám väčšina bazénov nemôže poskytnúť. A práve tri najväčšie výhody vám prinášame v dnešnom článku.

Originálny a veľmi príjemný dizajn

Keď hovoríme o kúpacích kadiach, máme na mysli naozaj poctivé a štýlové kúpacie kade. Pokiaľ ide o dizajn, môžete sa spoľahnúť na to, že kúpacie vane ponúkajú príjemné drevené obloženie a schodíky na elegantný prístup do vane.

Okrem toho však môžu kade získať aj úplne nezameniteľný tradičný pocit z kúpania, napríklad tým, že súčasťou ich vybavenia budú kachle na drevo. Obľúbená kúpacia kaďa s pieckou je tak ideálnou voľbou pre každého, kto má rád vôňu dreva a zároveň si chce vychutnať veľmi príjemný a tradičný zážitok z kúpania.

Ochladenie, ktoré tradičné bazény neponúkajú

Keď sa ideme kúpať, väčšinou nám ide najmä o to, aby sme sa mohli ochladiť. Najmä menšie bazény však môžu poskytnúť len toľko obľúbenú “kávu”, teda dokonale teplú vodu na priamom slnku. Ale čo ak chcete naozaj prvotriedne ochladenie? Potom vám bazény bez chladiaceho zariadenia nepomôžu, ale ochladzovacie kade, ktoré sú bežné nielen v záhradách, ale patria aj k vybaveniu sáun, áno. Bezprostredne po saunovaní je podobné ochladzovanie spôsobom, ako mnohonásobne zefektívniť regeneračné procesy organizmu.

Vyhrievanie na ideálnu teplotu

Ak sa dá voda v kadiach ochladiť, je samozrejme oveľa jednoduchšie ju ohriať. A stavte sa, že vám môžu ponúknuť veľmi príjemnú teplotu vody. Rôzne technológie, ako napríklad elektrické záhradné kade alebo kade na plynový pohon, vám umožnia vychutnať si príjemne teplý kúpeľ jednoduchým a moderným spôsobom. Vďaka tomu si môžete dopriať príjemné nočné kúpanie alebo kúpanie mimo letnej sezóny, ktoré by ste inak museli vynechať.