Koľko stoja tepelné čerpadlá?

Medzi inovatívne zariadenia, ktoré majú za úlohu ušetriť množstvo energie a neškodiť životnému prostrediu patria aj tepelné čerpadlá, ktoré vynikajú v rôznych smeroch. Ich cena závisí od viacerých dôležitých faktorov, no my poznáme všeobecné rozmedzia, ktoré si priblížime v nasledujúcich riadkoch.

Tepelné čerpadlá sú čoraz viac populárnejšie, a to najmä v rámci moderných obytných domov. Vynikajú v mnohých smeroch, pretože ich úlohou je neškodiť životnému prostrediu a zároveň poskytnúť klientovi vytúžené teplo domova. V tomto článku sa dozviete, koľko stoja tepelné čerpadlá a tiež či sa ich kúpa vôbec oplatí. Predsa len, pre niektorých je to vysoká cena, avšak nemyslia na to, že v konečnom dôsledku sa im to oplatí oveľa viac, ako iné spôsoby vykurovania v domácnosti.

Približné ceny

V prvom rade je dôležité povedať, že o tom, či sa tepelné čerpadlá do domu oplatia, nerozhoduje len ich cena, ale aj množstvo iných dôležitých faktorov. Samozrejme, pred kúpou tohto zariadenia by ste si určite mali spraviť istý cenový rozpočet. Tepelné čerpadlá na porovnávači cien majú približne rovnakú hodnotu, a to 7 000 €. Táto cena poukazuje na tepelné čerpadlo vhodné do malého rodinného domu. Možno si poviete, že ide o veľmi vysokú cenu, no v skutočnosti to tak vôbec nie je. Predsa len, v súčasnej dobe je dokázané, že tepelné čerpadlá dokážu znížiť náklady na energie do vysokej miery.

TIP: Snížte náklady na energiu s tepelnými čerpadly

Rozmýšľajte vopred

Ak sa rozhodujete, či si zaobstarať tepelné čerpadlo, mali by ste si ho zakúpiť vopred. To znamená, že najlepší čas na kúpu je napríklad pri navrhovaní projektu domu. Jednoducho v jeho začiatkoch sa to oplatí skutočne najviac. Samozrejme, kúpa tepelného čerpadla sa oplatí aj neskôr. Preukáže sa to na ušetrení nákladov, ktoré by ste v opačnom prípade museli dať za energie.